250 või 25?

Asukoht: Naama Bay center, Sharm el Sheikh

Laekun pärast suht väsitavat 2-tunnist ootamist, 5-tunnist lendu ja pooletunnist passijärjekorras seismist Sharmi. Lennujaamast välja astudes kohtan toredaid Eesti Toptoursi näitsikuid, kes kuuldes, et mul kuurortipaketti pole, annavad mulle sooja soovituse taksoga kesklinna sõita. Hind pidada olema 20-25 poundi. Suhtlen Liisiga, ja ta ütleb, et minna tuleb Naama Bay’sse.

dream onEsimene taksojuht, kellele lähenen, tulistab kohe välja oma esimese hinna – 250 (ca 570eek). Mina – kauplemiskultuuriga tuttavana ja Araabiariikide reisilugusid kuulnuna – ütlen omapoolse hinna – 20 (45eek). Nii me siis seal kaupleme. Tema langetab hinda 50 kaupa, mina tõstan 1 kaupa. Minu hind tõuseb 25 poundini, tema oma langeb 100 poundini. Aga kaubale siiski ei saa. Mu 25 poundise hinna peale krimpsutavad kõik sohvrid ükshaaval nägu. Esimene asi, mida mu hinna peale tehakse, on täpsustamine – english pounds? Ma omakorda täpsustan kärmelt, et no, egyptian. Loogiline, nad on harjunud korjama 250 poundi euroopa turistilt, kellel pole kombeks kaubelda hinna yle. Aga 2ra nad ka ei l2he, tiirlevad edasi. Tunnetan, et nende suhtumisse tekib kerge respekti varjund – n2e, leidub ka kahvan2gusid kes kaubelda oskavad…

L6puks, et mitte pikalt lennujaamas passida, lasen pisut l6dvemaks ja saan yhe Ahmedi 50 eest mind 2ra viskama. S6idu ajal vana pinnib veel hinda juurde – 50 for the ride, but a big tip for the driver, right? Ma ei j2ta oma ja ytlen, et 35 s6idu eest ja 15 on tip.

Ahmed kysib veel, kust ma tulen. Eestlaste kohta teab r22kida, et eriti inglise keelt ei osata. Kysib veel yle, et kas ma olen moslem. Vastan diplomaatiliselt, et ma ei ole religioosne. J22b vastusega rahule. Igatahes, kohale ma eluga j6uan.

IMG_215588maja mul hetkel teada ei ole. Liisi ja ta s6ber on Kairo poolt teel Sharmi, ja j22n nendega samasse hotelli, Liisi ka hetkel ei tea hotelli nime, aga kyll selgub. Arvan, et ei selgu siiski ennem kui nad siia kohale j6avad. See t2hendab mulle suure t6en2osusega nii umbes 4-5 tunnist passimist. Tuttav v2rk.

Astun aja parajaks tegemiseks sisse internetipunkti ning toksin sisse selle teksti. Internet on tattaeglane, pooled lehed ei t88ta ja tund maksab 10 poundi. K6rvalarvuti taga teeb kohalik suitsu ja m2ngib miskit real-time strateegiam2ngu. Teisel pool r22gib tytarlaps k6va h22lega yle messengeri vene keeles oma poisiga. 

Internetipunkt toimib samaaegselt meeste aluspesu, mobiililaadijate, islamialase kirjanduse poena. Raamatute pealkirjad on: “See ongi islam”, “Islam ja inimkonna vajadus selle j2rele”, “Miks prohvet Muhamed v6ttis rohkem kui yhe naise”. K6ik kes sisse astuvad, ytlevad Salam Aleikum. Panen selle k6rvataha ja proovin ka j2rgi. 

Ilm on m6nusalt jahe. Eemalt on kuulda araabiakeelset laulujoru ja liikluse myra. Tere tulemast Egiptusesse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s