Tagasi kodus! ;-) [video!]

Asukoht: Santo Domingo, Dominikaani vabariik

Jah, olen tagasi koju jõudnud, oma teise koju, Santo Domingosse Dominikaani vabariigis. Hea tunne on taas olla siin, sõita tänavatel, mida mööda igapäevaselt toona jalutasin, kuulda tuttavat muusikat, tervitada siinseid sõpru ja maitsta siinset toitu!

Lennukist maha tulles on mul väike kõhedus sees, kuna kui eelmisel korral siia tulin – 2003 aasta suvel – siis oli mul siin väikeseid arusaamatusi tollitöötajatega. Seekord aga on pagasilindil hispaaniakeelne silt, et tolliamet on vähendamas korruptsiooni ning kellegile mingit muud raha ei tohi anda peale ametlike tasude. Niiet kõik läheb ladusalt, isegi nii ladusalt, et immigratsioonitöötaja ei vaevu mu viisatki vaatama ja lööb templi passi. Vabandust, aga mille kuradi pärast ma siis kulutasin 1400kr Dominikaani Viisa saamiseks?!?

Juaniga lennujaamast linna poole rallimasPeatun Santo Domingos oma sõbra Carlose peres (ta on praegu Eestis praktikal), lennujaama tuleb vastu ta vend Juan. Panamas olles kartsin Ricardo autos sõites oma elu eest – ta sõitis nii, et ühes käes oli joogitops ja teisega lobises telefoniga, kui käiku oli vaja vahetada, siis paremast käest kas telefoni või topsi minu kätte. Juan aga teeb Ricardole ilma telefoni ja topsitagi silmad ette. Hirmus värk, sellega vist ei anna harjuda… Eluga jõuame igatahes koju, kus mind võetakse ema ja isa poolt väga soojalt vastu. Toit tuuakse lauale (mingi kalaroog, värske salat, kana, ning dominikaanile väga omane arroz&habitchuela, ehk riis ja oakaste), kõrvale juuakse Sprite. Pärast sööki lähen puhkan paar tundi (viimastel öödel on und napilt olnud).

Tordised sünnipäevalapsedPeamine põhjus, miks just täna Santo Domingosse saabusin, oli see et täna on sünnipäev mu ühel parimal sõbral siin – Rossy’l. Olin seda tulekut ette valmistanud oma sõbra Rudolphi abil, kes uuris mulle välja, millal ja kus Rossy sünnipäevapidu aset leiab, et ma saaksin sinna üllatusena kohale ilmuda. Pidu toimub Santo Domingo kuulsas Cabañade regioonis Rossy ühe taivani sõbra kodus, kellel ka samal ajal sünnipäev on.

Ssssorpppreeeeesa!!!Juan viskab mind autoga ära. Koputan väravale kella 11 paiku õhtu. Väravat avama tulnud Rossy näoilmet võid näha kõrvaloleval pildil :-) Kohal olid paljud mu sõbrad-tuttavad dominikaani päevilt – Ada, Ficoche, Maximo, Karina, Marisol, Carlos, Cristian, Rossy vennad Cecil ja Ivan, õde Saoni, nõbud Oscar ja Frank, Rosalia jt. Kogu seltskond on nagu puuga pähe saanud,  üllatus missugune ;-)

Rara lugu tümistamasRosalia on kohaliku folktantsu trupi liige ning on kaasa võtnud oma tantsutrupi muusiku, kes esitab kingituseks suure gongotrummiga haiiti rahvaloo Gaga muusikastiilis (vt videot allpool). Pärast pannakse loomulikult merenget, salsat ja bachatat peale ning tants võib alata. Sain minagi jala valgeks, mis seal salata. Tantsivat rahvast vaadates ja ise kaasa tantsides tuleb eriline nostalgia peale, kõik tundub kuidagi tuttavlik ja samas sürrealistlik, et olen taas siin…

Bachata a la dominicana

Vaata videot sünnipäevast: siit.

Pildid: Saabumine Santo Domingosse ja Rossy sünna

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s