Reisikindlustusest

Käisin eile reisikindlustust tegemas. Minule olulised punktid reisikindlustuse valikul:

Medabi: selle kohta ei oskagi nagu paju kosta: pool miljonit? miljon? Minu teada püüab medabi kindlustusjuhtumi puhul kindlustusfirma kindlustatut esimese asjana ruttu Eestisse tuua, kus ravi eest kannab hoolt haigekassa ja kindlustusfirma kohustused reisikindlustusega seoses lõppevad.  Seega ma pigem eelistaksin madalamat kindlustusmäära. 500k eest peaks mind saama peaaegu et eralennukiga koju toimetada.

Pagasikindlustus: Võtan reisile kaasa oma väikese läpaka. On teine mitu aastat vana niikuinii. Kui isegi ära röövitakse või varastatakse, siis mis ikka – oligi aeg uuemat soetama hakata. Lisaks ostan täna omale uue fotoka (Canon A700). Siin on olulised pagasikindlustuse tingimused. Läpakas ja fotokas on mu pagasis sisuliselt ainsad olulist rahalist väärtust omavad esemed. Läpakas on kusjuures tublisti üle poole kogu pagasi väärtusest. Seega maks 25% kindlustussummast ühe eseme katmiseks on minu puhul natuke vähe. 50% võib veel kuidagi ära kannatada. Teiseks, kui röövimist ja vargust ei kaeta, siis on juba kehvemini – minu konkreetse reisi puhul on just need tõenäolisemad stsenaariumid kuidas ma oma kompsudest ilma jään.

Reisitõrge: kardetavasti saab lennupiletitega olema mõningast segadust. Mul on kõik mandrisisesed lennud ühe otsa piletid ning nii üle Atlandi omad on erinevatelt lennufirmadelt. seega reisitõrge võiks mõningaseks abiks olla. Seda enam, et ma pole veel siselende ära ostnudki.
Reisitõrkes oli üks eritingimus, mis oli viimaseks õlekõrreks, mis murdis ERGO pakkumise selgroo – nende kindlustus oleks hakanud kehtima ostuhetk+72h ehk siis täpselt hetkel, kui ma istun lennukis, mis võtab Barcelona kohal suuna Lõuna-Ameerikale. Njah, mul pole erilist kasu kindlustusest, mis ei kehti hetkel kui mul seda kõige rohkem vaja on. Ok, tean et oleks pidanud pisut varem reisikindlustuse peale mõtlema, aga samas IF puhul algas kindlustuskaitse 18. kuupäeval kell 0:00.

Ja veel:
ERGO reisikindlustuse tingimuste voldik oli sisuliselt kõik “fine print”: 5px kirjaga tihedalt täispikitud ja ühele A4 mahutatud voldik, mida on võimatu nii läbi lugeda, et just see kõige olulisem nüanss kahe silma vahele ei jääks.

IF voldik on kenasti liigendatud, korraliku suure loetava tekstiga, eritingimused esile toodud ja tähelepanu juhtivate ikoonidega varustatud. Teenindaja tõmbas pliiatsiga veel jooned alla eriti olulistele punktidele.

Seega kokkuvõtlikult:

Kriteerium
ERGO
IF
Meditsiiniabikindlustuse määr 1 000 000 (ainus valik) 500 000 (valitav)
Pagasikindlustuse max hüvitise määr kindlustussummast 1 eseme kohta 25% 50%
Pagasikindlustus katab röövimist EI JAH
Reisitõrkekindlustus hakkab kehtima pärast lepingu sõlmimist 72h üle-ülejärgmisel päeval
medabi+pagas 15000 + reisitõrge 10000 maksumus (55 päeva) ~1250 ~1200
Mina ostsin oma reisikindlustuse seekord siit EI JAH

PS. Ma ei oma kummaski ettevõttes mingeid huvisid. Tegemist on lihtsalt ühe konkreetse juhtumi võrdlusega, mida ei tohi kasutada üldistamiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s